Kanopi ve Tonoz

1. Aplikasyon ve kodlama (temel)

Akaryakıt istasyonu Kanopi (Çelik Konstrüksiyon) imalatının ilk aşaması olan bu uygulama aşırı derecede dikkat ve hassasiyet gerektirmektedir. İmalatın başladığı ilk aşama burası olup; (Kanopi çelik konstrüksiyonun) zeminle bağlantısının gerçekleşmesi için gerekli ölçümler ve TSE Standartlarına uygun olan beton-demir aksamları ile sabitlendiği uygulama safhasıdır.

2. Kolon Montajı

Bu aşamada TSE yapı çeliği standartlarına uygun olan ve projelendirmeye göre detaylandırılan (200 NPU - 300 NPU arası) Kanopi (çelik konstrüksiyon) kolonlarının yerleştirilmesi işlemidir.

3. Ana Taşıyıcı ve Izgaralar

Bu aşama kanopinin ana taşıyıcı (projelendirmeye göre 200 NPI - 300 NPI ile 200 NPU - 300 NPU arası) ve tali krişlerinin (160 NPI - 200 NPI arası) vida ve kaynaklama yöntemi ile montajının yapıldığı bölümdür.

4. Makas ve Su Olukları

Bu bölümünde, kurumsal kimlik uygulamasının yapılacağı alın makasları ile Kanopiye (çelik konstrüksiyon) ait su oluklarının montajı yapılmaktadır. Ayrıca bu aşama kanopinin (çelik konstrüksiyon) üzerininde projelendirmeye göre alüminyum veya galvaniz trapez (trapezodial) ile kapatıldığı bölümdür.

5. Alt Kaplama ve Armatür Montajı

Projelendirmeye göre uygulaması yapılmış olan alt kaplama ızgaralarından sonra gene projelendirmeye bağlı olarak panel 250, panel 200 veya ikiz panel montajını içeren bir aşamadır. Bu aşamayı projelendirmeye göre armatürlerin montajı takip eder.

6. Tonoz ve Izgaralar


Popüler bir uygulama olup akaryakıt istasyonlarına şık ve estetik görünüm kazandırır. Genel Projelendirmeye bağlı olarak hazır yada yapma kirişlerden ızgaraları olan üzeri polikarbonatlarla kapatılan bir çalışmadır.

7. Ada Paslanmazı ve Bariyerler

Akaryakıt pompalarının sahada temiz ve düzenli görünmesini sağlayan paslanmaz krom nikel muhafazalar olup muhtelif ölçülerdeki ada bariyerleri ile beraber akaryakıt pompalarının ayrılmaz bütünüdür.